Vítejte na stránkách SDH Morkovice.

XI. ročník Závodu požárnické všestrannosti Morkovice, 24.9.2016

    Jak je již tradicí, třetí sobota v měsíci září patří v Morkovicích Sboru dobrovolných hasičů, který i letos uspořádal pod záštitou poslankyně Ing. Marie Pěnčíkové a za finančního přispění Města Morkovice–Slížany a Zlínského kraje pro hasičskou mládež z celého okolí již XI. ročník Závod požárnické všestrannosti (ZPV).

    Oproti loňskému roku vládlo nádherné počasí, které na soutěž nalákalo celkem 59 družstev (31 mladších žáků a 28 starších žáků) letos hlavně z okr. Kroměříž. Trať letošního závodu byla trochu kratší, než bývá, a to cca 2,2 km a vedla z areálu dětského hřiště za zahrady Nového světa, k lesíku a zahradami na Jabloňové. Do cíle se dobíhalo kolem školy a bytovek. Soutěžící zde plnili úkoly na šesti kontrolních stanovištích v pořadí: 1. střelba, 2. uzlování, 3. topografie, 4. zdravověda, 5. požární ochrana a 6. vodorovné lano. I když všem při zahájení neustále opakujeme, že trať je pokaždé jiná, letošní ročník se zapíše do historie. Hlídka č. 19 Sobělic zaběhla tak, až se ztratila a musela být hledána. Velký kámen ze srdce spadl všem, když byli zcela vyčerpaní závodníci dovezeni do cíle. Tato skutečnost vyvolala mezi všemi vlnu radosti, ale také ukázala obrovskou přátelskost, laskavost a ochotu pomoci, no prostě se potvrdilo,
že „HASIČI JSOU JEDNA VELKÁ RODINA“.

    Za SDH Morkovice zde soutěžily skoro všechny děti, a to 4 hlídky starších žáků a 7 hlídek mladších žáků, z nichž byly dvě hlídky prvňáčků. Jejich rodiče byli více nervózní, než děti samotné. Ze samotných výsledků lze vyčíst, že jsme i letos potvrdili roli favoritů a zúročili nabyté vědomosti a zručnosti.

    Děkujeme sponzorům za finanční přispění. Díky této podpoře všechny děti dostaly sladkou nebo i věcnou odměnu, medaili získali ti, co se umístily do 5. místa a pohár se šampusem už jen tři nejlepší. I když se jedná pouze o „pohárovou soutěž“, nám na ni velmi záleží, a proto si vážíme i slova chvály z úst vedoucího soutěžících, opravdu nás to potěšilo, děkujeme.

 
Kristina Krejčí, starostka SDH
DSC_1351.jpg
DSC_1456.jpg
DSC_1469.jpg 

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (42 | 34%)
Ne (56 | 45%)
sila.jpg
©SDH Morkovice-Slížany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one