Vítejte na stránkách SDH Morkovice.

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY DOROSTU V POŽÁRNÍM SPORTU
 
            Víkend 11. – 12.7.2015 jsme opět věnovali našemu dorostu, respektive střední dorostence Zuzaně Žemžulové a starší dorostence Adéle Jarošové. Děvčata se zúčastnila Mistrovství České republiky dorostu v Praze na atletickém stadionu SK Slavia Praha, kam se probojovala z okresního a krajského kola, a to vždy z 1. místa. Své sympatie jsme také věnovali družstvu dorostenek ze SDH Jarcová, jehož součástí byla i naše Kamila Krejčí, a také všem dalším jednotlivcům a družstvu dorostenců našeho Zlínského kraje. Dalo by se říci, že už jsme jedna velká rodina a hlavně přátelé.
            Sobota tradičně patřila prezenci, přeměření nářadí, slavnostnímu nástupu, disciplíně běhu na 100 m s překážkami a znalostnímu testu. Ve „stovkách“ se děvčatům dařilo. Adéla si zde zaběhla svoji první vysněnou „osmnácku“ a Zuzka svůj druhý nejlepší čas sezóny. Obě se v této disciplíně umístily na krásném 4. místě. Znalostní test byl z jejich strany také bez chyb a obě si tak mohly spokojeně oddechnout.
            V neděli dopoledne jednotlivci soutěžili v disciplíně dvoj boj. Jelikož je tato disciplína nevyzpytatelná a rozhoduje se tu o rychlosti, mrštnosti, zručnosti ale i štěstí, na děvčatech byla nervozita znát hodně. Jejich pilný trénink jim pomohl k osobním rekordům, Zuzce k 7. místu a Adéle 6. místu. Po té následovaly disciplíny družstev, štafety 4×100 m s překážkami a požární útoky s nástřikovými terči.
Slavnostní vyhlášení jednotlivců proběhlo v neděli po poledni. Děvčata svoji úlohu zvládla a obhájila své loňské posty. Zuzana Žemžulová se celkově ve středních dorostenkách umístila na pěkném 5. místě a Adéla Jarošová ve starších dorostenkách na skvělém 4. místě.

Výsledky:

Dorostenka                               100 m s překážkami                    Dvojboj                     Celkově
 
Zuzana Žemžulová – střední      19,22 s – 4. místo                 18,95 s – 7. místo          5. místo ze 14

Adéla Jarošová – starší              18,92 s – 4. místo                 18,94 s – 6. místo          4. místo ze 13
 
           

       Z pohledu fanouška i trenérky mohu říci, že celé Mistrovství ČR proběhlo v přátelském duchu a v bezvadné atmosféře. Také jsem ráda, že Zlínský kraj patří mezi špici v České republice, všichni jednotlivci i družstva se umístili do první poloviny.
 
  • Dorostenka mladší: Lucie Markusová – SDH Bílovice – 7. místo
  • Dorostenec mladší: Lukáš Gerža – SDH  Oznice – 1 . místo
  • Dorostenec střední: Michal Lejska – SDH Prostřední Bečva – 1. místo
  • Dorostenec starší: Patrik Ševčík – SDH Nětčice – 6. místo
  • Družstvo dorostenek: SDH Jarcová – 5. místo
  • Družstvo Dorostenců: SDH Oznice – 3. místo
 
Kristina Krejčí, starostka
DSC_0320.jpg 

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (42 | 34%)
Ne (56 | 45%)
sila.jpg
©SDH Morkovice-Slížany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one