SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

Už od roku 1887 funguje v Morkovicích - Slížanech sbor dobrovolných hasičů. V současné době sbor čítá 69 řádných členů a kolektiv mladých hasičů úctyhodných 59 členů.

Náš sbor se podílí na udržování tradic a kultury města. Každoročně na "Ostatky" vodí městem medvěda, v červnu se spolupodílí na "Morkovských hodech" a každou první sobotu v srpnu pořádá tradiční "Hasičský výlet". Mladší členové se navíc věnují požárnímu sportu. Sbor má družstvo žen, mužů a dorostenců. V neposlední řadě se ve sboru vychovává a vede k požární ochraně mládež, kde máme zastoupeny všechny kategorie, přípravku, mladší i starší žáky a dorosteneckou kategorii. Mladí hasiči patří svými výkony dlouhodobě mezi nejlepší v okrese a někteří jednotlivci mezi nejlepší v republice.

Nejstarším členem, kterým byl velmi aktivní, Vladimír Hanák, který v lednu roku 2014 oslavil devadesáté narozeniny.
P1100073.jpg
P6165485.jpg