JEDNOTKA SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

Naše aktivní jednotka, která vyjíždí k zásahům má patnáct členů, kteří jsou rozděleni do tří směn (A,B,C) tak, aby byl zajištěn výkon pohotovosti pro výjezd. Pravidelně absolvují různá školení a výcviky a každý pátek kontrolují svěřenou techniku.

Jednotka má k dispozici dvě vozidla. Jedná se o cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku Tatra 815, která prošla v roce 2011 přestavbou a modernizací a je zařazena do prvního výjezdu. Vybavena je nejrůznější technikou pro různé typy událostí, od požáru až po zajištění dopravní nehody. Jako druhé vozidlo je u nás zařazen do výjezdu dopravní automobil na podvozku Avia, které slouží především jako doprava hasičů na místo zásahu. Více v sekci technika.

Mezi nejčastější výjezdy jednotky patří požáry, dopravní nehody a technické zásahy.

V roce 2012 měla jednotka skoro osmdesát výjezdů.

Jednotka má i svůj Facebook: Hasiči Morkovice Slížany

Stránky JSDH Morkovice-Slížany naleznete zde:
jsdh

jsdh1